SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni pragnący zawrzeć małżeństwo powinni zgłosić się najpóźniej trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu do księdza proboszcza w celu spisania tzw. protokołu przedmałżeńskiego. Protokół spisywany jest poza godzinami biura dlatego należy się umówić na jego spisanie telefonicznie (tel. 789 316 229)

Wymagane są następujące dokumenty:
- aktualne świadectwo chrztu Świętego (ważne pół roku do daty spisania protokołu)
- świadectwo ukończenia katechezy ze szkoły średniej,
- zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim oraz z poradnictwa rodzinnego,
- dowody osobiste,
- w odpowiednim terminie zaświadczenie z USC do ślubu konkordatowego (dokument ważny trzy miesiące).

Jeżeli narzeczeni nie są naszymi parafianami, powinni otrzymać pisemną zgodę od swojego księdza proboszcza na zawarcie związku małżeńskiego w naszej parafii.
Również narzeczeni starający się o tzw. "licencję" - czyli pragnący zawrzeć związek małżeński w innej parafii powinni się zgłosić z wymaganymi wyżej dokumentami 3 m-ce przed planowanym terminem ślubu.

Wydrukuj tekst...