SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA DO SAKRAMENTU CHRZTU W NASZEJ PARAFII:

1. termin każda niedziela podczas Mszy św. o godz. 13:00 (w wakacje po Mszy o godz. 11:30), lub sobota godz. 16:30 (bez Mszy św.) wyjątkiem jest Uroczystość Pierwszej Komunii św. (druga niedziela maja) oraz Odpust Parafialny (ostatnia niedziela listopada)

2. przed zgłoszeniem rodzice oraz rodzice chrzestni uczestniczą w nauce chrzcielnej w naszej parafii - każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca po zakończeniu Mszy św. o godz. 18:00 (a więc około 18:30) w salce parafialnej. jeśli rodzice chrzestni nie mogą uczestniczyć w katechezie chrzcielnej w naszej parafii uczestniczą u siebie w parafii i przynoszą zaświadczenie o odbytej nauce.

3. zgłoszenie do biura z dokumentami: najpóźniej 10 dni przed planowanym chrztem (wystarczy jedno z rodziców). Jeśli rodzice nie mają ślubu kościelnego przychodzą razem.

4. Dokumenty potrzebne do przedstawienia w biurze parafialnym:

- akt urodzenia dziecka

- akt ślubu kościelnego rodziców, jeśli nie mają ślubu kościelnego akt z USC, jeśli rodzice nie mają żadnego ślubu podpisują oświadczenie w biurze

Chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły bierzmowanie, są wierzące i praktykujące i mogą przystapić do Komunii św. Nie mogą być chrzestnymi osoby żyjące w związkach niesakramentalnych ani młodzież nie uczestnicząca w lekcjach religii.

Zaświadczenia nie muszą przedstawiać rodzice chrzestni mieszkający na terenie naszej parafii

5. Rodzice dziecka odpowiadają za przygotowanie duchowe rodziców chrzestnych (stan łaski uświęcającej). Rodzice chrzestni podczas uroczystości chrztu muszą przyjąć Komunię św. Jeśli rodzice nie mają ślubu kościelnego - rodzice chrzestni poświadczają spowiedź podpisem na kartce do spowiedzi dla rodziców chrzestnych (można poprosić o taką w naszym biurze lub podczas wystawiania zaświadczenia dla rodziców chrzestnych)

Wydrukuj tekst...