Dodano: 2023-12-11, PIELGRZYMKA DO HISZPANII

PIELGRZYMKA „SANKTUARIA ANDALUZJI”                                               terminie 12-19.03.2024r.

DZIEŃ  I

Msza Św. w Rokietnicy na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7:00. Pakowanie bagaży i przejazd do Berlina. Odprawa i przelot do Malagi (14:50-18:25). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie. Zwiedzanie Granady: Alhambra -  jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków Hiszpanii który od 1870r, zyskał status “zabytku narodowego”        a w 1984r wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Katedra z pięknymi kaplicami: Capilla Mayor, ozdobioną wspaniałymi witrażami oraz Capilla Real – miejsce pochówku Królów Katolickich. Bazylika San Juan de Dios - jedno z najważniejszych dzieł architektury barokowej w Granadzie, w której znajduje się grób założyciela Bonifratrów – Św. Jana Bożego. Msza Św. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu a obecnie katedra, Casa Andalusi – muzeum domu arabskiego, stara dzielnica żydowska Juderia, muzeum domu żydowskiego, Alkazar - pałac warowny, most z czasów rzymskich. Przejazd na obiadokolację.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa Maria wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espana, Alkazar, urocza dzielnica Santa Cruz. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V

Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – malowniczo położonego portowego miasta wielu wież. Spacer po mieście, pierwowzorze Hawany, plaża la Caleta, zamki, katedra z charakterystyczną złotą kopułą i kryptą z unikalną akustyką. Msza Św. w kościele św. Filipa Neri. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Tarifa (połączenie Morza Śródziemnego i Atlantyku), Playa de Bolonia (rzymskie wykopaliska, piękny widok na Maroko). Przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Msza Św. Wjazd kolejką linową na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Wybrzeżu

DZIEŃ VII

Przejazd do Rondy – miasta malowniczo położonego na skałach wąwozu rzeki Guadalevin. Zwiedzanie zarówno arabskiej części miasta zwanej La Ciudad, jak i chrześcijańskiej noszącej nazwę Mercadillo: Most Puente Nuevo, słynna arena walki byków (z zewnątrz). Powrót  na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie. Przejazd do Mijas – jednego z charakterystycznych dla Andaluzji białych miasteczek (pueblas blancos), spacer po wąskich uliczkach malowniczej miejscowości przyklejonej do skały, czas wolny. Przejazd do Malagi: spacer po Starym Mieście: Katedra, Msza Św. Alcazaba - siedziba królów mauretańskich, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot do Berlina (19:00-22:40). Transfer do Rokietnicy i zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

CENA PIELGRZYMKI: 500 zł + 640€

Cena w Euro uzależniona jest od wielkości grupy: >45os. 640€, 40-44os. 660€, 35-39os. 690€, 30-34os.720€

Cena zawiera: transfery na lotnisko, przejazd luksusowym autokarem, noclegi w hotelach 3*/4*, wyżywienie wypisane w programie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL do wysokości 50.000€

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, bagaży, napojów do obiadokolacji, dobrowolnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu (3,5%), dopłaty do pokoju jednoosobowego (270€), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat lokalnych oraz miejscowych przewodników (180€).

Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań”   św. Jan Paweł II